Uprawa kapusty wałcz

Uprawianie kapusty

Na polskich wsiach od lat głównym źródłem utrzymania rolników jest uprawa. Jeżeli jest owocujący rok, należy radować się bogatymi plonami. Jedną z cieszących się powodzeniem upraw jest stanowczo uprawa kapusty.
Kapusta to warzywo chyba zimnych pór roku – wiosny a także jesieni. Należy ona do rodziny kapustowatych, do grupy Brassica Oleracea, do której zalicza się także takie warzywa, jak na przykład brokuły, brukselkę, kalafior, jarmuż oraz kalarepę. Umiejętność hodowli kapusty polega na ciągłym, nieustannym przyroście. Jeżeli gleba pod uprawę kapusty jest żyzna, jest dostęp do wodyoraz należyte nawożenie jesteśmy w stanie pozyskać znaczne profity tego warzywa.
Kapusta głowiasta biała to jedno z najpopularniejszych warzyw hodowanych w przydomowych ogródkach warzywnych. Dlatego że uprawa ta nie jest zawiła sporo osób nawet nie znających się na uprawie podejmuje się jej. 
Czy uprawa kapusty jest opłacalna? Nasz kraj przynależy do wspólnoty państw w którym kapustę białą hoduje się na dużych areałach. W 2015 roku areały wyniosły blisko 23 tys. ha, natomiast żniwa wyniosły 1,1 mln ton.


Możliwość komentowania jest wyłączona.